Askeri Haberleşme ve Komuta Kontrol Karavanları Teslim Edilmiştir

Firmamız AR-GE ve inovasyon birimi ve askeri yetkililerle birlikte üretilip tasarlanan karavanlar teslim edilmiştir.

Askeri Haberleşme ve Komuta Kontrol Karavanları Teslim Edilmiştir

Haberleşme ve komuta kontrol karavanları kullanılacağı yerde operasyon konseptinin belirlenmesine yönelik olarak hazırlanmıştır. Proje kapsamında mobil haberleşme ve komuta kontrol ihtiyacına yönelik olarak üretilip teslim edilmiştir.

Karavanların askeri kulanım alanları; doğal afet, salgın hastalık, kitlesel göç hareketleri veya savaş gibi afet ve acil durum bölgelerinde ekip içinde, bölgedeki diğer askeri birimlerler ve sabit haberleşme merkezleri ile ses, faks, veri, vb. haberleşme servisi ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli özel araç ve gereçleri bünyesinde bulundurmaktadır.

Karavanların haberleşmesi telsiz, GSM ve uydu telefonları ile sabit hatlar üzerinden saklanacaktır. Haberleşme ve komuta kontrol aracı üzerine takılacak olan telsiz antenleri sabit veya teleskopik yerleştirilmiştir.

Sisteme, idarenin isteğine bağlı olarak dijital haberleşme sistemi yerleştirilmiştir. Afet bölgesinde yapılan çalışmaların anında izlenmesi veya sonradan değerlendirilebilmesi amacıyla bir görüntüleme sistemi vardır. Bu amaçla karavan üzerine biri ön tarafına, diğeri de arka tarafına olmak üzere iki adet DOM kamera yerleştirilmiştir.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında Whatsapp'tan bize yazabilir ve hızlı destek alabilirsiniz.

Whatsapp