Prefabrik Yapı Çözümleri

Betonarme ve diğer yapı modellerine göre son derece düşük maliyetleri ve yüksek yaşam standartları ile öne çıkan prefabrik yapılar, inşaat sektöründe çok fazla tercih edilir.

Prefabrik yapı en basit haliyle; parçaları önceden fabrikada hazırlanmış, kolayca birleştirilerek kurulabilen yapılara denilmektedir. Son yıllarda talebin gittikçe arttığı ve inşaat sektöründe önemli bir yeri olan prefabrik yapıların ortalama ömrü 50 yıl kadardır. Askeri tesisler, endüstriyel alanlar, okul, ev, hastane, depo, spor salonları gibi hemen her şey, prefabrik yapı şeklinde yapılabilmektedir.

Prefabrik yapılar spesifik ihtiyaçlara göre tercih edilebildiği gibi aynı zamanda genel ihtiyaçlar için de dizayn edilebilir. Tek katlı, iki katlı hatta üç katlı olarak üretim seçenekleri mevcuttur.

Prefabrik yapılar denince akla ilk olarak deprem evleri gelse de, gelişmiş inşaat teknikleri kullanarak oldukça kullanışlı ve dayanıklı prefabrik evler üretmek mümkündür. Prefabrik yapıların inşasında hazır parçaların yanı sıra, çelik ve çimento gibi malzemelerden de yararlanılır. Tercihe göre ses ve ısı yalıtımları da prefabrik evlerde yapılmaktadır.

Günümüzde prefabrik yapı alanı oldukça genişlerken, avantajlarından dolayı daha çok tercih edilir hale gelmiştir. Beton zemin üzerine oturtulan parçalarla inşa edilen yapıların daha az maliyetli olması ve kısa sürede ortaya çıkması gibi artı yönleri, prefabrik yapıların pek çok yerde sıkça tercih edilmesine neden olmaktadır.

Prefabrik yapıların en önemli avantajları arasında zamandan ve nakitten tasarruf etmeyi mümkün kılan yapı tekniği olması gelmektedir. İstenilen plan ve projeye göre şekillendirilebilen, istenilen büyüklükteki beton zemin üzerine kurulabilen prefabrik yapılar aynı zamanda çevre kirliliğine neden olacak hiçbir faktör barındırmamaktadır. Bu tür yapılarda memnun kalınmayan kısımlar isteğe göre değiştirilebilmektedir. Çatı ve duvar kaplamalarında kullanılan malzemelerin her zevke göre seçenek sunabiliyor olması da, prefabrik yapıların avantajları arasındadır. Prefabrik yapılar, herkesin kendi zevkine ve isteğine göre inşa edebileceği yapılardır. Herhangi bir plana ya da projeye bağlı kalmadan kullanışlı olabilecek şekilde parçaların yer değiştirmesi mümkündür.

IMC Grup; prefabrik yapı sektöründe yüksek kalitede malzemeler kullanarak modern tasarımlarda ofis, şantiye ve yönetim binalarını kısa sürede teslim edebilecek iş gücüne sahiptir. Birinci sınıf hammadde kullanılarak üretilen prefabrik yapıları, istenilen ölçü ve tasarımlarda bizden temin edebilirsiniz.

Prefabrik Konteyner Ev

Prefabrik Konteyner Ev

Kaliteli ve uygun fiyatlı prefabrik ve konteyner yapılarımız ile sizlere farklı bir yaşam tarzı sunuyoruz. Anahtar teslim projeler […]

Detaylı İncele

Prefabrik Villa

Prefabrik Villa

Prefabrik villalar standart ölçü ve tasarımlarla yapılabildiği gibi size özel tasarım ve ebatlarda tek katlı prefabrik villa, iki […]

Detaylı İncele

Prefabrik Şantiye ve Kamp Binaları

Prefabrik Şantiye ve Kamp Binaları

Prefabrik şantiye ve kamp binaları, çoğunlukla her türlü inşaat şantiyesinin mobilizasyonunda kullanılan binalardır. Bunun yanında […]

Detaylı İncele

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında Whatsapp'tan bize yazabilir ve hızlı destek alabilirsiniz.

Whatsapp