Mobil (Taşınabilir) Sahra Hastanesi

Sahra veya Acil Durum Hastaneleri, afet ve savaşlarda, hasta ve yaralılara aciliyet alanında, taşınabilir barınak içinde, taşınabilir - hızla kurulup toplanabilir sağlık ekipmanları kullanarak acil sağlık hizmetlerini verebilen yaşam kurtarıcı birimlerdir.

Mobil (Taşınabilir) Sahra Hastanesi

Mobil Sahra Hastanesi Nedir?

Genellikle askeri alanlarda ve afet durumlarında ihtiyaç duyulan mobil sahra hastanesi, hastaların daha donanımlı bir hastaneye taşınmadan önce yerinde müdahale görmeleri için kullanılan, geçici sağlık birimidir.

Hasta ve yaralılara hızlıca müdahale edebilmek için ameliyathane, yoğun bakım gibi bölümlere sahiptir. Hemen hemen bir hastanede olması gereken tüm donanım ve ekipmanlara sahiptir. Genellikle taşınabilir ekipmana sahip tıp personeli, konteyner, çadırımsı (ya da şişirilebilir) binalardan oluşur.

2020 yılında ortaya çıkan COVID19 Corona Virüsü pandemisi nedeniyle de birçok farklı bölgeye sahra hastanesi kurulmuştur. Corona virüsüne yakalanmış hastalar, daha kalıcı tesislere sevk edilmeden önce bu modern tıp merkezlerinde tedavi edilmektedir. Bu sayede hem salgının yayılması engellenmiş, hem de diğer hastaların vesağlık personelinin güvenliği sağlanmıştır.

Yapımı hızlı ve genellikle yatay mimaride olan bu hastaneler birçok hastaya aynı anda müdahaleyi daha kolay hale getiriyor. Her türlü arazi ve sağlık hizmetlerinin yetersiz olduğu alanlarda en fazla 1 saat içerisinde kurulabilmektir.

Önceden hazırlanmış demonte baraka veya konteyner, kurulmamış çadır paketleri depolarda hazır bekletiliyorsa, belli aralıklarla kontrol edilerek güncellenmiş ilaç ve medikal malzeme, jeneratör sandıkları da varsa, yine önceden saptanıp görev tanımları belirlenmiş, tatbikatlara katılımı sağlanmış sağlık personeli ile aynı gün hizmet verilmeye başlanabilmektedir.

IMC Mobil Sahra Hastanesi

IMC Grup, bünyesinde Ar-Ge çalışmaları sonucunda üretilen genişleyebilir konteynerler hızlı kurulum ve kolay nakliye edilebilmeleri özelliğiyle her türlü arazi koşullarına kolayca konumlandırılabilir.

Sahra mobil hastane, modüler iso standartlarında yük konteynerlerinden oluşmaktadır. Konteynerlerin imalatında kullanılan çelik sac ve yapı elemanları istek halinde uluslararası standartlarında kurşun geçirmez sac kullanılmasıyla zırhlı mobil hastane olarak üretilebilir.

Firmamız bünyesinde imal edilen mobil hastaneler her türlü arazi ve olumsuz koşullara uygun olarak tasarlanmıştır. 1+1-10-30-50-100 ve 150 kapasiteli mobil sahra hastanesi üretimimiz mevcuttur.

Mobil Sahra Hastane Özellikleri

  • - Destek üniteleri (su deposu, jeneratör)
  • - İletişim altyapısı
  • - Uydu sistemi
  • - Işıklandırma, ısınma, havalandırma
  • - Tam donanımlı laboratuvar, eczane, radyoloji ve triyaj
  • - Genişleyebilir konteyner (ameliyathane)
  • - Genişleyebilir konteyner (4 yataklı yoğun bakım)
  • - 1+1, 10, 30, 50, 100, 150 yataklı hasta yatakhanesi

Bu Konuyla İlgili Görseller

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında Whatsapp'tan bize yazabilir ve hızlı destek alabilirsiniz.

Whatsapp