Prefabrik Şantiye ve Kamp Binaları

Prefabrik şantiye ve kamp binaları, çoğunlukla her türlü inşaat şantiyesinin mobilizasyonunda kullanılan binalardır. Bunun yanında mülteci kampları, görece uzun süreli maden kampları, petrol kampları gibi geçici yerleşimler de bu kapsama girmektedir.

Prefabrik Şantiye ve Kamp Binaları

Şantiye ve kamp binaları genelde prefabrik yapı sistemi kullanılarak inşa edilir. Prefabrik yapı sistemi ile yapılan şantiye ve kamp binaları kullanım ihtiyacı sona erdiğinde demonte edilerek paketlenebilir ve yeniden farklı bir lokasyonda monte edilerek yeniden kullanılabilir. Konteyner olarak yapılan şantiye ve kamp binaları ise çok daha hızlı kurulup sökülebilir ve alternatiflerine göre çok daha fazla tekrar kullanılabilir.

Son yıllarda uzun süreli kullanım için talep edilen şantiye ve kamp binaları hafif çelik yapı sistemi ile de yapılmaktadır. Hafif çelik yapı sistemi ile yapılan şantiye ve kamp binaları diğer yapı sistemlerine göre daha estetik ve konforlu yaşam alanları sunar.

Prefabrik şantiye yapıları tek kat veya çift kat olarak kullanılabilir. Ofisler ve yatakhaneler şantiyedeki yer problemlerinden dolayı genellikle iki katlı olarak tercih edilmektedir. Yemekhaneler ise tek katlı olarak tercih edilmektedir. İnşaatın bitiminden sonra kolayca sökülüp başka bir şantiye de tekrar kurulabilmektedir. Böylece sağladığı fiyat avantajı da yaklaşık iki katına çıkmış olur.

Prefabik şantiye binalarını diğerlerinden ayıran özellikler, kullanılan materyallerin kalitesi, raf ömürlerinin uzun olması, yanmazlık sınıfları (çalışanların güvenliği açısından olmazsa olmaz bir özelliktir), kullanılan yalıtım malzemelerinin iklim koşullarına uygun seçilmesi ve prefabrik yapının kullanıcıların ihtiyaçlarına göre tasarlanmış olması olarak sıralanabilir.


Bu Konuyla İlgili Görseller

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında Whatsapp'tan bize yazabilir ve hızlı destek alabilirsiniz.

Whatsapp